Bence és Ágoston közös projektjük, a Space scan előtt is foglalkoztak már az ember - tárgy - környezet hármas izgalmas és különleges egybefoglalásával. Bence diplomamunkája a Bug egy környezet reagens tárgy, interaktív ékszer, amely a hőmérsékletet fénnyé alakítja, Ágoston Sonorama-ja pedig nagy sikert aratott többek között a tavalyi MOME Bestiárium kiállításon a Ponton Galériában.
A Space scan - amely a MOME Media Playgroundon is látható és kipróbálható lesz - egy kézbe vehető és szabadon mozgatható táblára képek és animációk vetülnek melyek témája a látogató térbeli mozgásának és helyzetének függvénye. A tábla különböző irányokba forgatva és mozgatva más-más tartalomhoz juttatja a befogadót.
Az installációt működtető technikai háttér saját fejlesztésű szoftver és hardver eredménye. A táblába integrált LED-eket egy realtime alapú szoftver vizsgálja, mely a bevetített környezetet egy vizuális információval teli virtuális térré alakítja. Az így kialakult zónák egyfajta experimentális interfészként foghatóak fel: design munkákról készült fotók, renderek, absztrakt animációk "tapogathatók" le a térben.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.